00€

Ostukorv

PU-ERH

PU-ERH

Pu-erh on kõige maagilisem ja müstilisem tee maailmas. Tee kummaline maalähedus tungib sügavale hinge ja tõotab muutuda osaks sinu elust. See, kes on korra Pu-erh teed proovinud, muutub selle austajaks kogu eluks, seda võin ka enda kohta õelda. Hiinas ja mõningates teistes riikides tarvitatakse Pu-erh teed mitte ainult tugevatoimelise teejoogina, vaid ka ravimina paljude haiguste vastu. Õige valmistamise korral imab Pu-erh endasse Maa tervendavat jõudu, mille annab hiljem imelise joogi kujul tagasi. Kaasaegsed uuringud näitavad, et see tee alandab veresuhkru taset, soodustab kõhnumist, mõjub soodsalt seedimisele, kustutab hästi janu, on bakteritsiidsete omadustega ja väljutab mürke. Sellepärast võidab Pu-er tee üha suuremat populaarsust Jaapanis ja Lääne-Euroopa riikides, kus seda kutsutakse ilu, sihvakuse ja igavese nooruse teeks. Pu-erhi üks omapära on veel selle imeline viis anda energiat. Liigselt kasutatuna võib ta ka unetu öö tekitada.

Tee on tõhus ka tähelepanu teravdamisel, mõtete selgemaks muutmisel ja üldiselt tuju parandamisel – proovi seda, kui tunned, et pea on raske, oled kurb või kaotanud soovi suhelda. Pu-erh on isegi tumedam kui mõni must tee, kuigi parima kvaliteediga pu-er’id on merevaigu karva.


Iseloom ja toime

Pu-erh on ülejäänud teedest täiesti erinev: nii selle valmistamise, mõju, aroomi kui loomulikult ka maitse poolest. Teel on väga maalähedane lõhn, mis osale kohe omaseks saab, kuid mis jõuab teisteni (kiiresti) pärast kerget intrigeerivat algset šokki. Kuigi Pu-erh’is on vähe kofeiini, tunnevad paljud end pärast teejoomist nii erksana, et ei suuda isegi tunde hiljem uinuda. Huvitaval moel leiavad jälle teised, et tee on rahustav, nii et uni tuleb peale kiiresti ja kergelt.

Pu-erh nõuab keevat (mitte lihtsalt keedetud ja jahtunud) vett. See on ainus tee, mis muutub ajaga paremaks ja mida ei hinnata mitte selle värskuse, vaid vanuse järgi; ainus tee, mis läbib täieliku kääritamisprotsessi, ning mille mitu järjestikust tõmmist sisaldavad tervislikke mikroobe ja baktereid; ainus tee, mis muutub pikema tõmbeajaga pehmemaks. Teelehti võib kasutada korduvalt:)

Sense of tea and Coffee esinduspoes ja e-poes on saadaval mitut sorti Pu-Erh teed

http://eestisud.ee/tee/pu-erh-tuocha

http://eestisud.ee/tee/pu-erh-chocolate-orange